Co jest w życiu naprawdę ważne?

Co jest w życiu naprawdę ważne?

Bycie dorosłym nie jest łatwe. Tak, dzieciństwo to jeden z najpiękniejszych okresów w naszym życiu. Tylko, że w końcu trzeba będzie wejść w dorosłość i zetknąć się z wyzwaniami jakie szykuje dla nas życie. Przez to właśnie człowiek często zapomina o wartościach, jakie są ważne w życiu. Gonimy za pieniądzem, a dookoła umyka to, co powinno być dla nas ważne. Miłość, rodzina, pewność, duma, tradycja, wierność – tak ważne wartości o których nie powinniśmy zapominać. O czym człowiek jeszcze nie powinien zapomnieć? Tego dowiemy się z książki pt.”Oskar i pani Róża, Wydanie specjalne” (https://www.taniaksiazka.pl/oskar-i-pani-roza-wydanie-specjalne-eric-emmanuel-schmitt-p-264363.html). Jej autorem jest Éric-Emmanuel Schmitt.

Książka o życiu

Wiele osób już dzisiaj mówi, że Éric-Emmanuel Schmitt stworzył dzieło na miarę “Małego Księcia”. I chyba owe osoby się nie mylą, bowiem od momentu wydania, co jakiś czas książka wznawiana jest w nowym, piękniejszym wydawnictwie. To jednak nie wszystko, bowiem ta powieść nie raz dorobiła się już sztuki teatralnej. Do tego na podstawie tej książki został nakręcony film. I tak od 2002 roku, kiedy to książka po raz pierwszy zawitała do księgarni. Nie wiadomo, czy Éric-Emmanuel Schmitt spodziewał się takiego sukcesu. Wiadomym jest za to fakt, że zdobył wielką przychylność czytelników i krytyków literackich. Na swoim koncie ma również inne książki, ale “Oskar i pani Róża, Wydanie specjalne” jest tą najbardziej sławną o której mówi się do dnia dzisiejszego.

Ludzkie przemijanie

Po tą książkę sięgają nawet osoby, które na co dzień nie lubią czytać. To dzieło literackie ma w sobie jakiś magnes, który przyciąga z wielką siłą, chociaż samo jest niewielkich rozmiarów. Oto Oskar – młody chłopiec, który jest nieuleczalnie chory. Bohater ma białaczkę i właśnie leży w szpitalu. Chłopiec doskonale wie, że teraz pozostało mu już tylko czekać na śmierć, co nie jest też dla niego łatwe. Nic nie jest w stanie go rozweselić, do czasu. Pewnego dnia u jego boku pojawia się Róża – wolontariuszka, która wciąga go do rozmowy. Każdego dnia pani Róża opowiada mu o swoich przygodach zapaśniczych,m chcąc w ten sposób przygotować chłopca na nadchodzący koniec. Robi to w wyjątkowy sposób, a Oskar sam nie wie kiedy pani Róża zdobywa jego serce i sprawia, że oczekiwanie na śmierć nie jest już takie przykre. Czy dzięki niej Oskar będzie w stanie umrzeć z uśmiechem na ustach? Warto się tego przekonać. Tylko 70 stron, ale jakże cennych. To dzięki nim człowiek jest w stanie przypomnieć sobie, co tak naprawdę powinno być dla niego ważne w codziennym życiu.

Edukacja autorstwa freepik - pl.freepik.com
Share